3 év jótállás 14 napos elállási jog

Alkatrészek és tartozékok páraelszívókhoz


Páraelszívó szűrők - rendeljen praktikus, pontosan illeszkedő csere szűrőket online

A szűrőket rendszeresen cserélni kell: Ez természetes, mert egy bizonyos idő elteltével, különösen gyakori használat esetén, a használt szűrő telítődik, és már nem látja el kielégítően a rábízott feladatot. Ekkor itt az ideje, hogy új páraelszívó szűrőt vásároljon. Sok egyedi gyártású alkatrészt és szűrőt talál más népszerű méretekben is.

Tekintse meg a különböző típusú szűrőket a páraelszívókhoz

A páraelszívóban használt szűrők két feladatot látnak el: egyrészt eltávolítják a főzésből származó szagokat, másrészt eltávolítják a levegőben felhalmozódott zsírrészecskéket, hogy azok ne telepedjenek meg zsíros filmként a környező bútorokon és felületeken. Mindkettőben közös, hogy rendszeresen tisztítani kell őket, és ha szükséges, teljesen elhasználódás után ki kell cserélni.

A páraelszívóban lévő aktívszenes szűrő gondoskodik a szagok eltávolításáról. A szintén természetes anyagnak számító aktív szén természetes, szagsemlegesítő tulajdonságait használják ki. A szűrő könnyen felismerhető fekete felületéről, amely a felhasznált aktív szén természetes eredménye. Az aktívszenes szűrőket általában évente legalább egyszer cserélni kell.

Másrészt a páraelszívó zsírszűrőjét úgy tervezték, hogy semlegesítse és megkösse a levegőben lévő zsírrészecskéket. Ez megakadályozza, hogy korlátlanul hozzáférjenek a felülethez. Többféle zsírszűrő anyagból választhat:

  • Papír
  • gyapjú
  • vagy fém

A fogyóeszközökből, például papírból készült egyszerű zsírszűrőket rendszeresen cserélni kell. A fémszűrőt viszont csak akkor kell cserélni, ha olyan lerakódások borítják, amelyek már nem moshatók, vagy ha más módon elhasználódott. A fémből készült szűrőket ideális esetben négyhetente, de legalább hathetente alaposan meg kell tisztítani. A legtöbb gyártó szerint kényelmesen mosogatógépben is mosható.

Mit kell figyelni a páraelszívó szűrő vásárlásakor

Először is a legfontosabb kritérium: a szűrőnek természetesen illeszkednie kell a készülékhez. E tekintetben nincs szabvány, ezért vagy meg kell mérnie az Ön által használt szűrőt, vagy közvetlenül a gyártótól - például az olyan gyártóktól, mint a Klarstein - kell csereterméket vásárolnia. Természetesen más gyártók páraelszívóival is kompatibilisek, amennyiben a szűrők mérete megegyezik. A szűrők általában mindig téglalap alakú, lapos termékek; vannak kivételek, de ritkán.

Egy másik jellemző a szűrő színe, de a gyakorlatban ez nem játszik jelentős szerepet, mert a szűrő úgysem látszik. Ezüst/szürke, fekete vagy fehér színben kapható. Böngésszen online a konyhai páraelszívó szűrők kínálatában, válassza ki a megfelelő termékeket, és kényelmesen házhoz szállítjuk Önnek!

GYIK

Hogyan állapíthatja meg, hogy a páraelszívó szűrője elhasználódott?

Ha a konyhában a páraelszívó bekapcsolt állapotában is sokáig megmaradnak a szagok, vagy ha sütés után mindenhol zsíros filmréteg képződik, akkor a szűrő valószínűleg elhasználódott - ekkor ki kell cserélni, különben a páraelszívó nem tud tovább hatékonyan működni.

Miért olyan jó egy aktívszenes szűrő a páraelszívóba?

Az aktív szén csökkentheti a levegő áramlását. Ezért kevesebb elszívott levegőre van szükség ugyanannyi szagrészecske semlegesítéséhez.

Hogyan kell tisztítani a páraelszívó szűrőjét?

Mosogatószerrel vagy kézzel, megfelelő mennyiségű hatékony mosószerrel. Javasoljuk, hogy a szűrőt előzetesen áztassa be forró vízbe.
fel